Jan Švancara

Jaký vidí ve své práci smysl?

Nejcennější pro mě je, že ačkoli jsem na tom tak, jak jsem, pořád můžu být někde platný. Navíc mám příležitost popovídat si s lidmi, vyslechnout jejich starosti, poradit jim. Bavíme se o svých zájmech. Třeba jeden pán tady ví, že dělám sportovní statistiky, a tak se zeptá, jak to jde. Učím se mluvit. Když vidím, jak dokážu komunikovat teď, už to není tak sekané jako dřív. V Myjómi jsem našel dalších věc, které bych se mohl věnovat.
Práce má smysl
Práce má smysl

Co ho na práci nejvíc baví?

Užívám si tu pestrost. Není to jedna práce, ale činnosti se střídají. Chvíli člověk dělá hliník, pak slámu, rukavice nebo šroubky. Kdybych dělal jednotvárnou práci, asi bych odešel, protože by mě to nebavilo.

Proč by ostatním doporučil své zaměstnání?

Protože tady dostanou skutečně příležitost se dál rozvíjet. Je lepší pracovat, než sedět doma. Mít stabilní příjem přeci jen dává do života větší jistotu, než pouze spoléhat na důchod. Samozřejmě nejde jen o ty peníze, i když jsou důležité. Člověk má motivaci, práce ho nutí někam jít a něco dělat. Zase jsou před ním povinnosti, každý den není jen o sezení doma před televizí. Ví, že někam patří. V Myjómi může potkat spoustu jiných lidí s podobnými osudy. Člověk tak nějak zjistí, že v tom není sám.
Práce má smysl

Zaujali jsme vás?

Máte podobnou životní zkušenost a sháníte práci, ve které porozumí vašim individuálním potřebám? Nechcete se spoléhat pouze na pomoc rodiny nebo státu? V Myjómi pracuje víc než devadesát procent lidí se zdravotním postižením na chráněných pozicích. Pro partnery zajišťují drobné zámečnické práce, kontrolu a balení výrobků, mytí vozidel nebo další služby. Cílem družstva je poskytnout těmto lidem zázemí, možnost se dál rozvíjet a pomoci jim v komplikované životní situaci. Svým partnerům naopak Myjómi dává příležitost podílet se na zaměstnávání postižených v rámci náhradního plnění.
V Myjómi je prostor pro každého.

Chci pracovat
Chci zadat práci