Nápad založit Myjómi vznikl vlastně náhodou. Začínali jsme se dvěma myčkami aut, a postupně přidávali ruční práce, demontáže a montáže nebo balení, až jsme vyrostli do dnešní podoby. Zaměstnáváme lidi, kteří mají zájem pracovat. Stáváme se takovou adoptivní matkou, která se o ně postará, když mají problém. Nedáváme lidem jen práci, ale zároveň jim můžeme pomoct i v osobní sféře. Třeba s finančními problémy díky právnímu a ekonomickému poradenství, které našim zaměstnancům zdarma nabízíme.

„Často je slyšet sdílený smích, není to jen šepot lepidel při skládání krabiček.“

Snažíme se lidem najít vhodnou práci. Nehodnotíme je podle výkonu, ale podle zájmu, s jakým se k povinnostem staví. Takže nevadí, když nestíhají, protože mají jednu ruku nebo svalovou křeč. Lidé si u nás pomáhají, tvoří jeden tým. Pak se stává, že když někdo špatně chodí, ostatní za něj věc odnesou. Jindy druhého bolí záda, a tak se mezi sebou prostřídají. Na pracovišti panuje přátelská atmosféra, lidé jsou k sobě tolerantní. Je tady hodně často slyšet sdílený smích, není to jen šepot lepidel při tvorbě krabiček. Když budete chvíli stát na chodbě, uslyšíte dobrou náladu v dílně.

„Poznáte spoustu lidí, spoustu příběhů, jak se poprat se životem.“

Chtěli bychom být vzorem pro ostatní podnikatele, ať už začínající firmy, nebo ty s dlouhou zkušeností na trhu. Určitě je to také proto, že nás činnost v sociálním podnikání baví. V rámci ní můžeme pomáhat lidem a lidé zase pomáhají nám. Když hoří zakázka, dokážou přijít a nenechat nás v tom samotné. Chceme být chráněná dílna, která lidem pomáhá s dalším rozvojem, dává jim prostor, aby uplatnili svůj potenciál. Takové prostředí by nemělo vypadat jako vězení, v němž lidé dostávají minimální mzdu, jenom sedí a práce pro ně neznamená žádný další pokrok. Potkáváme tu spoustu lidí a jejich příběhů, jak se poprali se životem. Mnoho z nich bylo kdysi na podobné pozici, majitelé firem nebo ředitelé. Z přetížení nebo nemoci ale najednou nemohli vykonávat svoji profesi, nebo jim zaměstnavatel řekl, že už pro ně nemá místo. Takovým lidem se zhroutil svět. U nás ale mají příležitost své starosti řešit, díváme se na životní strasti z mnoha úhlů.

„Můžeme lidem pomoct najít si práci i na nechráněném trhu.“

V Myjómi dáváme prostor pro kariérní postup. Člověk, který je na pozici dělníka klidně může být skladníkem nebo vedoucím směny. Je jenom na něm, jakým způsobem bude chtít se svým životem naložit, příležitost k seberealizaci tu je. Můžeme mu pomoct se zajištěním pozice i na nechráněném trhu. Jsme rádi, když si naši zaměstnanci najdou místo, které je těší. I pro nás je to taková zpětná vazba, že svoji práci s nimi děláme dobře. V současnosti spolupracujeme s množstvím domácích i zahraničních firem, pro které zpracováváme zakázky různého typu. Aktivně také podporujeme třeba Centrum Kociánka nebo Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním pojištěním.

Zaujali jsme vás?

Máte podobnou životní zkušenost a sháníte práci, ve které porozumí vašim individuálním potřebám? Nechcete se spoléhat pouze na pomoc rodiny nebo státu? V Myjómi pracuje víc než devadesát procent lidí se zdravotním postižením na chráněných pozicích. Pro partnery zajišťují drobné zámečnické práce, kontrolu a balení výrobků, mytí vozidel nebo další služby. Cílem družstva je poskytnout těmto lidem zázemí, možnost se dál rozvíjet a pomoci jim v komplikované životní situaci. Svým partnerům naopak Myjómi dává příležitost podílet se na zaměstnávání postižených v rámci náhradního plnění.
V Myjómi je prostor pro každého.

Chci pracovat
Chci zadat práci