Miroslav Strnad

Jak by popsal Myjómi?

Název údajně vznikl z brněnského nářečí – myjó mi auto. Začátek družstva byl totiž spojen s myčkami aut. Dnes už děláme víc činností, ale stále platí, že kdokoli sem přijde, má dveře otevřené. Důležité je, aby nám řekl, jaký hendikep má. Občas se stává, že nám to lidé neřeknou, a my je musíme přeřadit na jinou práci, než původně vykonávali. Kdokoli hendikepovaný ale může pracovat. Máme provozovnu i na Kociánce, kde je prostor pro vozíčkáře a těžce se pohybující. Práce se tady vždycky najde pro všechny.

Práce má smysl

 

Práce má smysl

V čem je firma výjimečná?

Veškeré dotace, které získáme od státu, u nás dostanou lidé. Majitelé buď sami mají hendikep, nebo jsou podobné trable v jejich rodinách, a tak ví, jakým způsobem to funguje, a jak je složité sehnat práci. Navíc si vedení nehraje na normy. Člověk nesedí u pásu a nemusí udělat určitý počet kusů. V Myjómi lidé pracují podle svých možností a na pozici, která jim vyhovuje. Na mistrech potom je, aby rozvrhli práci co nejefektivněji. Je tady skvělý kolektiv, jak ve vedení, tak mezi lidmi, a to dělá hodně.

Co ho nutí jít každý den do práce?

Pocit, že se podílím na tvorbě něčeho užitečného. Když firma začínala, odehrávalo se všechno v jediné místnosti. Teď už máme celé patro. Vyrábíme, vytváříme hodnoty a dostáváme zaplaceno za práci, kterou děláme i pro zahraniční firmy. Je to úplně o něčem jiném, než před lety, musí tady fungovat spolehlivý systém. Pečlivě kontrolujeme, co z naší firmy vychází, protože to vytváří dobré jméno družstva. U chráněných míst se obvykle počítá s tím, že bude něco špatně, ale to my neděláme. Náš přístup nás, myslím, dělá výjimečnými.
Práce má smysl

Zaujali jsme vás?

Máte podobnou životní zkušenost a sháníte práci, ve které porozumí vašim individuálním potřebám? Nechcete se spoléhat pouze na pomoc rodiny nebo státu? V Myjómi pracuje víc než devadesát procent lidí se zdravotním postižením na chráněných pozicích. Pro partnery zajišťují drobné zámečnické práce, kontrolu a balení výrobků, mytí vozidel nebo další služby. Cílem družstva je poskytnout těmto lidem zázemí, možnost se dál rozvíjet a pomoci jim v komplikované životní situaci. Svým partnerům naopak Myjómi dává příležitost podílet se na zaměstnávání postižených v rámci náhradního plnění.
V Myjómi je prostor pro každého.

Chci pracovat
Chci zadat práci